Konkurs Mistrzowskie Moodboardy BM Housing

Mistrzowskie Moodboardy – stwórz swój wymarzony salon!

Czas na wyniki. Nasze jury nadało punkty w dziedzinach: kreatywność, ogólne wrażenie estetyczne, zgodność z aktualnymi trendami, połączenie produktów / marek oraz spełnienie wymogów formalnych. Suma punktów wyłoniła 3 zwycięskie prace a tym samy:

1. Nagroda główna i bon o wartości 1500 zł trafia do Pani Zuzanny Mikołajczuk za pracę „Mid-century home”. Praca wyjątkowo mocno spodobała się wszystkim jurorkom. Doceniły w niej zestawienie tonacji kolorystycznej przy jednoczesnym poczuciu świeżości i odwagi. Autorka bardzo sprawnie i spójnie połączyła na pracy produkty aż 5 różnych marek i zestawiła ze sobą produkty wykonane z różnych materiałów jak ceramiczny i derewniany stolik, wełniana dekoracja ścienna, akrylowy regał czy szklana lampa. Inspiracją do pracy był powracający w nowoczesnej odsłonie styl lat 50 i 60 XX wieku, co bardzo widoczne jest w stylistyce  zestawionych produktów. Jurorki zwróciły także uwagę na zachowane proporcje pomiędzy użytymi w projekcie produktami, dzięki którym moodboard nabiera bardzo rzeczywistego wyrazu… nic tylko przenieść się do tego wnętrza i cieszyć przytulnością!

2. Drugie miejsce i bon o wartości 500 zł trafia do Pani Klaudii Wierzchowiec za pracę „Czekoladowe vintage”. Jak opisała swoją pracę sama autorka: „Wnętrze przytulne jak kubek gorącej czekolady, idealne dla miłośników przestrzeni z duszą. Ciepłe brązy są tu kolorem przewodnim, tworząc atmosferę pełną ciepła i komfortu. Dla przełamania całości użyłam chromowanych dodatków w postaci lampy i wazonu, które dodają wnętrzu charakteru. Zielony dywan kontrastuje z brązami i pomarańczami, tworząc harmonijną, a zarazem dynamiczną kompozycję. Wnętrze ożywiają również różnorodne tekstury – poduszka w kwiaty oraz pasiasty fotel. Nie można zapomnieć o stylowym regale, który tylko czeka, aby zapełnić go książkami, a następnie zanurzyć się w lekturze w obszernym fotelu czy mięciutkiej sofie. To wnętrze to idealna propozycja dla tych, którzy pragną połączyć nostalgiczny urok vintage z funkcjonalnością i wygodą współczesności.” Jurorki poza powyższym doceniły także dodanie do moodbardu zdjęć, które idealnie dopełniają pracę prezentując styl życia czy artefakty mogące opisywać osobę, dla której taki salon jest tym wymarzonym. Przełożenie kolorystyki ze zdjęć do wnętrza dało poczucie spójności przy jednoczesnym wysokim poziomie nasycenia barwami i energią.

3. Autorką trzeciej pracy na podium i zwyciężczynią bonu o wartości 200 zł jest Pani Monika Fac, która stworzyła moodboard, który oddaje klimat przytulnego, nowoczesnego salonu z lekką nutą retro, w naturalnej ciepłej kolorystyce z akcentami dodającymi energii. Jurorki doceniły ciekawe zestawienie kolorów przy jednoczesnym zachowaniu harmonii całości. Duży wybór dodatków i żywe akcenty sprawiły, że praca wprowadza w dobry nastrój. Autorka pracy w spójny sposób połączyła w jednym pomieszczeniu produkty 5 holenderskich marek.

Jury postanowiło dodać także jedno wyróżnienie dla Pani Agnieszki Kaczmarek, która wniosła zgłoszenie na inny poziom i przygotowała dla nas poza moodboardami gotowe, cudne wizualizacje 3D wymarzonego salonu.

Tymczasem pozostaje nam podziękować absolutnie każdej uczestniczce i uczestnikowi naszego konkursu! Zupełnie nie spodziewaliśmy się takiej ilości zgłoszeń a także takiego ogromu kreatywności, pomysłowości i talentu. W związku z tym każdej osobie, która wzięła udział w konkursie chcielibyśmy podarować małą niespodziankę:) Odezwiemy się do każdego mailowo w tej sprawie! Jeszcze raz WSZYSTKIM gratulujemy i dziękujemy za Wasz odzew. W najbliższym czasie będziemy Wam pokazywać na naszym Instagramie różne prace i ciekawostki związane z konkursem!