Banne

Projektowanie z myślą o klimacie. Lepszy design dla pracy, życia i planety. Zrównoważone wzornictwo, pragmatyczna pomysłowość i współpraca z kontrahentem to atuty, które cechują Banne.

Banne to holenderska marka, która powstała z myślą o rynku kontraktowym. Projekty tworzone są przez czołowych designerów związanych ze zrównoważonym wzornictwem w Holandii. Jak mówią o swoim stylu – podążają na jakością a nie modą.

W ofercie marki dostępne są funkcjonalne meble, które cechuje oszczędna estetyka. Modułowe sofy, fotele czy krzesła dostępne są w nieskończonych wręcz wersjach materiałów i kolorów.

A jak realnie wygląda zrównoważone projektowanie? Wystarczy wspomnieć o Bloom – siedzisk z tworzywa sztucznego. Czarna wersja wykonana jest w 100% z recyklingu odpadów z przemysłu samochodowego. Wielokolorowa wersja jest stworzona z przetworzonych zakrętek do butelek. Wersja biała wykorzystuje mieszankę 50-70% odpadów konsumenckich pochodzących z recyklingu. Projekt Blooma jest zaskakująco wszechstronny – efektowny, ale pasujący do każdego otoczenia. Posiada ukryty odpływ wody deszczowej, dzięki czemu zawsze będziesz mieć suche siedzenie. Możesz też zabezpieczyć go przed wiatrem, wypełniając go kilkoma kilogramami piasku. Wybór pokrowców z tkaniny sprawia, że idealnie nadaje się do użytku w pomieszczeniach.

BANNE. Better ideas for work, life and planet