Piątek dobrze zaprojektowany

 

It іs a writing service that helps students to get all kinds of academic writing services from expert essay writers in a variety of subjects. You can choose your own writer, and they will bid on writing a paper for you and read about them at topessaywriting review. You can then choose the best writer and pay for the order, which will be completed by a writer you choose.

Pod koniec listopada w naszym showroomie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Piątek dobrze zaprojektowany” zorganizowane przez BM Housing i PIU Design. Pod tym hasłem obie marki zapraszają architektów wnętrz do udziału w spotkaniach autorskich, prelekcjach i warsztatach. Gościem specjalnym inauguracyjnego wieczoru była Beata Bochińska, autorka książki „Zacznij kochać dizajn. Przewodnik dla kolekcjonerów”.

 

Skąd idea spotkań?

 

Właścicielki obu firm postanowiły połączyć siły i wspólnie przygotować coś wyjątkowego. „Kochamy naszą pracę i żyjemy nią — mówi Joanna Markus, właścicielka BM Housing – Wiemy, jak duże jest tempo życia i jak rzadko mamy czas zrobić coś tylko dla siebie. Nasz pomysł łączy przyjemne z pożytecznym. Zapraszamy naszych gości, by w bardzo nieformalnej, towarzyskiej i relaksującej atmosferze zaproponować im wartościową, przydatną i inspirującą w pracy wiedzę”. „Ogromnie zależy nam, by być bliżej realnych potrzeb architektów. Nie chcemy zamykać się w bezpiecznej, mydlanej bańce. Wolimy konfrontować nasze działania, plany z profesjonalistami, którzy są jednymi z naszych najważniejszych odbiorców. Czy można wyobrazić sobie lepszy kontekst do dyskusji?” — dodaje Dorota Warych z PIU Design.

 

Inauguracjne spotkanie w showroomie BM Housing 

 

Bohaterką pierwszego spotkania była Beata Bochińska, autorka książki „Zacznij kochać dizajn. Przewodnik dla kolekcjonerów”. Była, wieloletnia dyrektorka Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, krytyczka i promotorka designu porwała tłumnie przybyłych gości fascynującą opowieścią o miłości do wzornictwa vintage. Anegdotycznym, barwnym, dalekim od historyczno-sztucznego teoretyzowania językiem opowiedziała o powodach napisania książki i fenomenie przedmiotów zaprojektowanych w latach 50. i 60.

W przyjemnej, ciepłej atmosferze, spotkanie trwało do późnego wieczora i tłumnie zostało okrzyknięte sukcesem!:)

 


 

10 edycja OKK! design 16.11.2016

Firma BM Housing była jednym z partnerów podczas jubileuszowej 10 edycji OKK design „DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO”. Podczas spotkania na Mysiej 3 w Warszawie odbyły się inspirujące wykłady a wydarzenie odwiedziło ponad 200 gości.

Podczas dnia pełnego designu można było posłuchać między innymi o budowaniu zasięgu w blogosferze, najnowszych trendach w projektowaniu wnętrz, właściwej akustyce pomieszczeń czy relacjach z mediami wnętrzarskimi.  Jednym z prelegentów  był Robert Majkut, który na przykładzie swego najnowszego konceptu moskiewskiego Kina Mori Cinema-IMAX opowiedział o tym, z czym wiąże się odpowiedzialny design i jaki to ma wpływ na lepsze jutro.

Joanna Markus opowiedziała o zagadnieniu „Dutch Design” na przykładzie marek skupiających się pod parasolem BM Housing. Publiczność bardzo entuzjastycznie zareagowała na wykład, w konsekwencji którego nawiązały się liczne nowe znajomości.

Na miejscu można też było zobaczyć wybrane produkty marek takich jak:  HK Living, Zuiver, Kubikoff, Dark, Woood, Be Pure, Spell, Lonc, It’s About Romi, Dutchbone oraz Storebror.

—————————————————————————————————————————-

OKK! design to cykl spotkań z dobrym wzornictwem, które już od lat przyciąga architektów, projektantów wnętrz, wybitne postacie ze świata nauki oraz designu, a także licznych przedstawicieli branży związanej z wyposażeniem i dekoracją wnętrz.